Miot C Bugari -MU & CODY- FRITZ LEE x GUERRA


Miot C Bugari - 18.09.2014
Sire: FRITZ LEE - The Dream of Wanambi Blue Monday   , Fritz Lee w pracy/at work 
Dam: Guerra - CH PL ARMADA OF LOVE Bugari Pies Ratowniczy Gruzowy &Terenowy I stopnia, RH-FL B, RH-FL A, RH-T A, RH-FL E, RH-T E, PT1, PT2
Mu - 6mcy Foto Zuzana Staniszewska
Cody podczas treningu ratowniczego 
Mu, Cody i Jaś


MU
CODY
Imię rowodowe / Pedigree Name
CANE DI GUERRA Bugari
Płeć / Sex
Suczka / Female
Pies / Male
Właściciel / Owner
HD/ED

________________

PRA / PLL genetically
HDA ED0 shoulders OCD free
Wolna od dysplazji
Pennhip 0.3 &  0.35

________________
Nosiciel / Carrier
Zdjęcia rtg bioder i łokci ocenione przez nieuprawnionego weterynarza jako normalne i wolne od dysplazji
Hips & Elbows normal
________________
wolny lub nosiciel / clear or carrier
Uzębienie / Dentition
Pełne / Full
-1xP3 left down
Zgryz / Bite
Nożycowy – Poprawny / Scissors -   Correct
Tyłozgryz / Overshot
Szkolenie/ Training
Pokazowy Pies Terapeutyczny, Obedience – Posłuszeństwo, OB1
Trenowany w ratownictwie specjalności terenowej i gruzowej / trained in IRO Area and Rubble Search , RH-FL E, RH-T E
FB Album with photos and all movies in the comments of the album – Wszystkie filmy w komentarzach do albumu ze zdjęciami
Strona/ Website
Filmy / Movies

Paulina Kuźmińska o Mu 
2 lata 
"Jak na Cattle Doga przystało jest uparta, energiczna i bardzo inteligentna. Inteligentna nie znaczy prosta  ​w wychowaniu i życiu na co dzień - ma własne zdanie, własne pomysły, umie kombinować i planować.

Uwielbia zabawę i zabawki. Jedzenie też. Chyba, że mówimy o suchej karmie w misce... Ludzi lubi, zwłaszcza wykorzystywać ich do rzucania zabawek i szarpania się nimi (nie brakuje tu "z":)). Swoich co jakiś czas obdarza "kotlecią miłością", co oznacza bliskie spotkanie z 17 kg mięśni, które równocześnie próbują lizać, przytulać się, podgryzać, dawać się drapać
i wsadzać zabawkę w rękę. To boli ;)

Trenujemy posłuszeństwo sportowe, sztuczki i co jakiś czas będziemy odwiedzać owce i pozoranta."

8 mcy

Szalona.
Szurnięta.
Łobuz.
Z piłką zamiast mózgu.
Ma w sobie to coś, przez co nie sposób jej nie lubić. Może to ten błysk szaleństwa w oczach? Ludzie się do niej garną, co też chętnie wykorzystuje żeby podzielić się z nimi błotem/piachem/kurzem/kłakami.
Żyje pełnią życia J Biega, skacze, szaleje, czasami zdarza jej się pospać. Zabawki przerabia na drzazgi. Kocha kopać doły, a w przypadku braku ziemi lub piachu, chętnie skopie najbliższy koc czy legowisko. Niedawno odkryła wodę. Jest to chyba najlepsza rzecz po piłce.  Na razie tylko brodzi, ale trudno jej wytłumaczyć, że NAPRAWDĘ ma się już nie moczyć. Pływanie jest jeszcze trochę straszne – trzeba czuć dno.
Jedzenie jest fajne, o ile nie jest to suche w misce. Zjeść zje, ale bez szału. Za to wnętrze lodówki… Chyba jeszcze nie znalazłam czegoś co by jej nie smakowało. Razem wcinamy szpinak, rzeżuchę i truskawki.
Piłka. Sens życia. Nie ma nic ważniejszego. Kiedy się pojawia – świat znika. Nie patrzy gdzie biegnie, w co lub kogo uderzy. Miejsce w którym choć raz biegała za piłką automatycznie staje się Miejscem Gdzie ZAWSZE Powinna Być Piłka. Niestety lubi dziamać zabawki, co często kończyło się pogryzionymi rękoma, bo piesek zanim oddał piłkę (ma oddawać do ręki), musiał sobie jeszcze raz dziamnąć. Odmóżdżanie nie sprzyja też dokładności. Bo już! Bo teraz! Niestety balans zabawka – jedzenie jest u niej słaby. Na komendę weźmie jedzenie, ale tylko dlatego, że zaraz będzie zabawka. Moja wina, ale przynajmniej mamy nad czym pracować J
Zwierz jest inteligentny i uparty. Kombinuje. To, że powiedziałam „nie” kilka minut temu chyba nie znaczy, że dalej obowiązuje? Doskonale wie na ile może sobie pozwolić z różnymi domownikami. Innymi słowy szybko i chętnie wchodzi na głowę. Trzeba to to konsekwentnie prowadzić.
Na spacerach ładnie się pilnuje, do mijanych ludzi już się nie cieszy jak szalona. Z psami zazwyczaj też nie ma problemu, ale nie czuje się komfortowo przy dużo większych albo wchodząc w grupę. Bywa zbyt natrętna. Zwłaszcza jeżeli pies jej mówi, że ma spadać na bambus. Po za tym całkiem ładnie i sprawnie komunikuje się z innymi psami. Baaaardzo chętnie wchodziłaby w awantury przy płotach.
Ma wdzięk czołgu w składzie porcelany. Rano, kiedy zauważy, że już nie śpię, wskakuje czterema łapami na głowę i zaczyna się cieszyć. Czyli wić się, przytulać, okładać ogonem, deptać, lizać, gryźć i co tam jej jeszcze wyjdzie w danej chwili. Przytulanie się do niej też zazwyczaj kończy się próbą radosnego odgryzienia ucha, ale jeżeli kotlecik ma szczęście, wgryzienia się we włosy.

Ma predyspozycje chyba do wszystkiego ;) Szybka, zwinna i chętna do pracy. Lubi zabawy z klikerem. Czasami zajmuje trochę czasu zanim załapie o co mi chodzi, ale po pojawieniu się żaróweczki nad głową, ma bardzo dużą powtarzalność poprawnego zachowania. 

Gabrielė Navickaitė
what I really like - she has total on and off buttons. She can walk quite calmly in the city (being a bit interested in things around), sit when asked when there's a street in front and she's offleash and together with that be very motivated about a ball and play. And she is very fast and coordinates herself good. She can walk with a leash and not pay attention to it, but if you want, you can use a leash as a reward for good behaviour and play with it. She can look crazy about the leash and when turned off, after few seconds, she can pay no attention to it. at home also - she can play or not
Emotikon grin I was playing with a rope and after a time just gave up the rope. So she tried a few times to give me the rope, kind of insisting to play, but I was ignoring and she stopped. And she doesn't make a sound!! Emotikon smileI am sure she wouldn't be behaving that nicely without any efforts from her owner side :) Somehow I expect Guerra to be similar, from what you've told about her. And she seems to be alwats happy Yesterday Paulina told me that Mu was a little afraid of dogs when being a puppy, but now she is ok (we passed by some, so she was ok and interested). she told that even with dominant dogs she is good. She likes to kiss very much. But if you say 'off', she calms down. Friendly, but not going to everyone on the street. As a therapy dog - would need to work on being calm when someones face is near and that person is talking to her. But its possible . You know what amazed me a lot about Mu? A moment when I was standing with one dog on a leash and Paulina had one that she was going to put back to his home and Mu was offleash. Paulina said something to Mu and went with the dog into the building and Mu simply stayed with me. Not laying, sitting, just near me. I went a few meters away, she went together with me, there was a dog passing by, she wanted to go to him, I called, she came. The dog came closer, so I let her to sniff. She was totally chill that her owner went away. she had trust in Paulina that she has to stay with me and had trust on me
Emotikon smile

Edwin de Vries  6.5mca "Na ile to możliwe postaram się opisać Codiego. Pies jest wciąż bardzo młody, wszystko się wciąż rozwija. 
Normalnie jestem w stanie podać prawdziwy opis psa, gdy ukończy on 1.5 roku życia. 

Cody jest szczerym i energicznym psem, który kocha ludzi i dotychczas dobrze zachowuje się w stosunkach z innymi psami. Jeśli nie chce, aby inne psy go dręczyły to jasno im to pokazuje. Uwaga jaką darzy swojego właściciela jest większa niż rozproszenia wokół niego, co uważam jest ważne. Jako pies domowy jest wciąż zajęty. Przyczynia się do tego fakt, że w domu jest kilka psów i Cody chce bawić się z nimi cały dzień. Obowiązkowy odpoczynek w klatce jest koniecznością, inaczej wogóle by nie odpoczywał. 

Cody jest psem, który chce pilnie pracować. Z powodu jego energicznego charakteru, gotowości i chęci do pracy oraz ciekawości będzie musiał być fizycznie i mentalnie stymulowany. W połączeniu z jego wysoką inteligencją oznacza to, że wymaga właściciela z doświadczeniem, w przeciwnym razie byłoby trudniej sobie z nim poradzić."

Erica de Vries after a day with Cody at the Dutch club show
He wanted to hug nearly everyone who looked at him !
So friendly!
With other dogs had not really been in touch, but responded very neat.

Więcej informacji o rodzicach i zapowiedź miotu C / More info about parents


Więcej zdjęć MU z tej styczniowej 2016 sesji podczas treningu Agility
Mu - 2mce
Mu 14 mcy Tug WarsMu 10 months making tricks and some obedience/ sztuczki obi
Fot Ewa Osuch 18 mths

http://www.bugari.com.pl/2016/01/mu-agility-fot.albert-szymonik.html

15 mthsMu 7 mcy

Mu 6 mcy

Mu - 6 mcy

Mu - 6mcy

Cody 2 months - climbed the tires  himself :)
Cody 2 mce sam wspiął się po oponach

Cody 2 months
Cody z zabawkąEdwin de Vries - Cody's Owner
As far as possible I will give a description of Cody. The dog is still very young, everything is still in development. Normally, I can give the best view when he is 1 ½ years old.Cody is an honest and energetic dog who loves people and so far doing well with other dogs. If he not wants to be bothered by other dogs he shows this clearly.His focus to his boss is greater than the distractions around him, which is important I think.As a pet, he is very busy. This is also because there are several dogs in his home where he wants to play with all day. Mandatory bench rest is a must, otherwise he does not come to rest.Cody is a diligent dog who wants to work. Through his energetic character, willingness to work and curiosity, he will have to be kept physically and mentally engaged. And this, combined with high intelligence, some experience is required. If not he will be less easy to handle.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz