środa, 14 września 2016

BYCZEK FERNANDO BUGARI TERENOWYM PSEM RATOWNICZYM

Joanna Chruślicka wraz z Byczkiem Fernando Bugari po zdanym egzaminie Państwowej Straży Pożarnej 1 stopnia specjalności terenowej i tym samym uzyskaniu uprawnień do uczestnictwa w realnych akcjach poszukiwawczych. 
Na zdjęciu po lewej Marlena Gruca, jedna z 2 sędziów Byczka i Joasi:) 

Szczesliwie donoszę, że Byczek Fernando Bugari to juz 3 ACD z uprawnieniami ratowniczymi z przydomkiem Bugari!!!! 
Dołączył do grona ratowników: brata Diego - Bring Them Home Bugari oraz pół siostry Guerry - Armada of Love Bugari :) Jestem z nich bardzo dumna i szczęsliwa i dziękuję właścicielom Joasi, Kasi i Basi za pracę, którą wkładają w swoje psy.

Jestem pod ogromnym wrazeniem Joanny Chruślickiej, właścicielki Byczka,  która nie dość, że kupiła Byczka bez intencji trenowania ratownictwa, nie miala żadnego doświadczenia w tym kierunku, to jeszcze jej grupa  zostala założona dokładnie rok temu w sierpniu 2015r i  tez była w calosci zupełnie niedoświadczona w kwesti szkolenia psów ratowniczych. 
Niesamowity sukces Asi i Byczka, którzy zdali oba egzaminy klasy 0 i 1 za pierwszym razem, BRAWO! 

Joasia była bardzo zadowolona z pracy i motywacji Byczka podczas egzaminu, a sędzia pochwaliła relację między Joasią a Byczkiem. 


Ogromne gratulacje dla trenera Mirka Songo,  który prowadzi Centrum Pracy z Psem Songo w Taninie (powiat Lubliniec, okolice Częstochowy), ktory potrafił zastosować otrzymywane porady od innych trenerów i instruktorów i  wytrenowac Byczka na psa poszukiwawczo ratowniczego. Podziękowania również za pomoc Joasi w ułozeniu Byczka na dobrego psa podczas pierwszych dwóch lat jego życia :) 

Podziekowania dla calego zespolu Ochotniczej  Straży Pożarnej OSP KSRG Solarnia i wszystkich ktorzy pomagali i pomagaja w tworzeniu i trenowaniu grupy. Powodzenia z kolejnymi psami na egzaminach i w akcjach ratowniczych. BRAWO!
OSP Solarnia


Bardzo szczęśliwa i dumna chcę się pochwalić, że wczoraj razem z Byczkiem zdaliśmy swój pierwszy egzamin Państwowej Straży Pożarnej I stopnia, specjalizacji terenowej i tym samym uzyskaliśmy uprawnienia do uczestnictwa w realnych akcjach poszukiwawczych . Wszystkim trzymającym za nas kciuki gorąco dziękujemy, szczególnie naszemu trenerowi Mirek Songo Dubiel, Damian Nowacki,Lubomir Wójcicki, GPR Solarnia, oraz Ewa Osuch, za wyhodowanie mojego psa. Dziękuję pozorantom, innym terenerom, z kt mieliśmy okazję współpracować, przyjaciołom moim za wsparcie,Anna Szyma za opiekę moją Stajnią, kotami , psem i świnią :)  :-):) 

:


WYPADA SIĘ POCHWALIĆ :) W dniu dzisiejszym jeden z naszych zespołów z Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP Solarnia - Przewodniczka Asia i jej pies Byk zdali egzamin Państwowej Straży Pożarnej 1 stopnia i tym samym zyskali uprawnienia do uczestnictwa w realnych akcjach poszukiwawczych . Wielkie gratulacje i szacunek dla Asi za determinację w dążeniu do celu. Dla mnie jako trenera jest to olbrzymia radość i satysfakcja oraz nobilitacja, niezmiernie się cieszę, dziękuję za tę radość wszystkim którzy przyczynili się do tej historycznej dla Naszej Jednostki chwili - członkom OSP Solarnia za wsparcie i pomoc, każdemu pozorantowi który poświęca swój prywatny czas byśmy mogli szkolić psy, wszystkim przewodnikom z GRP OSP Solarnia za pracę i wspólne treningi, zarządowi naszej OSP za to że absolutnie zawsze i bezwzględnie w nas wierzycie i wspieracie nas w trudnych chwilach, bardziej ode mnie doświadczonym trenerom - Andrzejowi Zawadzie i Maćkowi Kumorkowi za przekazaną wiedzę i umiejętności które mogłem wykorzystać w treningu Byka !!! Jeśli kogoś pominąłem , przepraszam. Mamy pierwszego psa z egzaminem 1 stopnia !!! SUPER !!!! Poniżej trochę zdjęć i wspomnieć z naszej wspólnej pracy z tym utalentowanym duetem :)
____________________________________________________________
BYCZEK FERNANDO Bugari & his owner Joanna Chruślicka have been certified as Search and Rescue Team in area search by Fire Fighters authorities in Poland! 

Joanna was very happy with motivation and work that Byczek has shown  during the exam and the judge prized the relationship they have. 

I am very impressed with Joanna  because she started search and rescue training with Byczek only 1 year ago when he was 2 year old. He was not purchased with intention to train SAR, nor she had any experience in SAR. What is more the group she joined was created only 1 year ago as well and there was nobody in it who had experience in training search and rescue dogs. The trainer Mirek Songo who trained Byczek in general obedience in his first 2 years is the initiator of the SAR group Solarna. Congratulations to him on getting new SAR experience from other SAR trainers and applying it successfully on Byczek which ended with  passing SAR exams at first attempts!

Byczek is after Lassic Blue Hawk and Roxy and  is already 3rd ACD from BUGARI kennel certified as search and rescue dog. 
So far the BUGARI SAR team is from my first 2 litters after Roxy:
Guerra- Armada of Love Bugari co-owned by me in the past with Barbara Grel
- Byczek Fernando Bugari & Joanna Chruślicka - Byczek's brother Diego 
- Bring Them Home Bugari owned by Katarzyna Kalinowska 
There are 3 more puppies after Guerra in SAR training from my 3rd and 4th litter: 
- Cody - Cane di Guerra Bugari owned by Edwin de Vries
- Fen- Dream Team Bugari owned by Hanna Grel 
- Brego - Dog of Guerra Bugari owned by Magda Bar 
I wish them all the best in their further SAR training and on exams!
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz