poniedziałek, 9 listopada 2015

Diego odnajduje ciało zaginionego mężczyzny podczas pierwszej akcji

W nocy 9 listopada Diego - Bring Them Home Bugari wraz ze swoim przewodnikiem i właścicielką Katarzyną Kalinowską podczas swojej pierwszej akcji pomógli odnaleźć ciało poszukiwanego mężczyzny, który najprawdopodobniej skoczył z 20 metrowej kamiennej skarpy.

Więcej informacji o akcji poszukiwawczej na stronie "OSP Jednostka Ratownictwa Specjalistycznego we Wrocławiu"


oraz na FB stronie grupy:
Wczoraj na prośbę policji naszą jednostkę dysponowano trzykrotnie do akcji poszukiwawczych w terenie
Najpierw po godz. 15 zostaliśmy zadysponowani do opisywanych wcześniej poszukiwań 66-letniego grzybiarza zaginionego w powiecie strzelińskim. W tym przypadku mężczyzna został odnaleziony przed wyjazdem naszych ratowników.
Niespełna godzinę później, ok. godz. 16:30 otrzymaliśmy zapytanie o możliwość wyjazdu do pomocy w poszukiwaniach 55-letniego mężczyzny prowadzonych w miejscowości Baczyna tuż obok Gorzowa Wielkopolskiego. Chwilę później otrzymaliśmy informację, że dyspozycja została anulowana, a do poszukiwań wyjedzie SGPR Poznań-4, Grupa Ratownictwa Specjalistycznego - OSP Poznań i Zachodniopomorskie Psy Ratownicze OSP Wołczkowo.
Telefon alarmowy naszej jednostki ponownie zadzwonił o godz. 21. Tym razem pomoc zespołów z psami ratowniczymi potrzebna była w miejscowości Szczytna (pow. kłodzki, gm. Szczytna). Do akcji wyjechało 11 strażaków z 4 psami ratowniczymi specjalności terenowej oraz z quadem.
Na miejscu działania poszukiwawcze prowadziły już zastępy lokalnych jednostek OSP, policja i Grupa Wałbrzysko-Kłodzka GOPR. Wyznaczony został sektor, na który udał się debiutujący zespół Katarzyna Kalinowska z psem Diego oraz 2 ratowników. Po około 30 minutach pracy na sektorze przewodnik zaobserwował u psa zainteresowanie krawędzią kamiennej skarpy. Przy pomocy latarek ratownicy na głębokości około 20 metrów zauważyli ciało mężczyzny. Po dotarciu na miejsce stwierdzono brak czynności życiowych. Przybyły na miejsce zdarzenia lekarz stwierdził zgon poszukiwanego mężczyzny.
Na polecenie Kierującego Działaniem Ratowniczym jeden z zastępów naszej jednostki wrócił do bazy, natomiast drugi pozostał na miejscu by wspólnie z ratownikami Wałbrzysko-Kłodzkiej Grupy GOPR i policjantami przetransportować ciało mężczyzny z trudnodostępnego miejsca do leśnej drogi utwardzonej.
W poszukiwaniach uczestniczyły 82 osoby, w tym ponad 40 policjantów z 5 psami służbowymi, ratownicy GOPR, strażacy z 4 psami ratowniczymi oraz przedstawiciele Parku Narodowego."Brak komentarzy:

Prześlij komentarz