czwartek, 31 lipca 2014

Guerra - Gruzowy & Terenowy Pies ratowniczy

Gratulacje dla Barbary Grel za zdanie w dniu 31.07.2014 r. z Guerrą egzaminu klasy 1 gruzowej specjalności ratowniczej Państwowej Straży w Nowym Sączu. 

Egzamin mial 3 proby, podczas ktorych należało znaleźć:

w dziennych próbach

  • 1 raz po 2 pozorantow w ciągu 20 minut
  • 1 raz po 2 lub 3 pozorantow (gdzie okazało się być 3 pozorantów) w ciągu 30 minut
w nocej próbie
  • 1 raz po 2 pozorantow  gdzie jeden z pozorantow ukryty był w korytarzu w głębi studni więc Guerra musiala się naszukać ale pracowała bardzo dobrze i otrzymala uprawnienia gruzowe na 24 miesiące.
Guerra odnalazla wszystkich pozorantów i nie zrobiła żadnego błędnego oznaczenia. 
Brawo, szczegolnie że pierwszą próbę na 4 zespoły pozytywnie zakończyły tylko Guerra i Basia.

30.07.2014 równie dobrze poszedł jej egzamin terenowy, gdzie znalazla 3 pozorantow w 15 minut na 40 min dostępnych w nierównym , górzystym terenie podczas upałów. 

'Barbara Grel Dziękuję wszystkim, to były dla nas trudne egzaminy, ze względu na pogodę, bo było bardzo ciepło (do 30 stopni celsjusza), duża wilgotność powietrza, Guerra nie przygotowana fizycznie, ze względu na planowany miot grubsza. Do tego trzy egzaminy dzień po dniu, a na samym koncu, najcięższy 24 godzinny. Jestem z niej dumna, jest idealnym psem ratowniczym, zrównoważona miedzy posluszenstwem, motywacja do pracy i samodzielnością działania.'

Barbara Grel Dziękuję wszystkim, Ewie przede wszystkim, suka jest idealna do tej pracy :) 

'Ten tydzień był bardzo pracowity. Byłam z Guerrą na egzaminach ratowniczych w Nowym Sączu, organizowanych przez Wydział Szkoleń Specjalistycznych PSP, wg rozporządzenia Ministra Spraw Wewnętrznych. We wtorek zaliczyłyśmy test współpracy i posłuszeństwa, we środę egzamin terenowy 1klasy, a w czwartek długi, kilkuetapowy egzamin gruzowy, ktory ukonczylysmy jako jedyny zespół z czterech przystepujacych do niego.
Guerra stała sie dojrzałym psem ratowniczym, do którego mogę miec 100% zaufanie.'Guerra- CH ARMADA OF LOVE Bugari Pies Ratowniczy Specjalności Gruzowej Klasy 1, Pies Ratowniczy Specjalności Terenowej Klasy 1, RH-FL A, RH-FL E, RH-T E, PT1, PT2Brak komentarzy:

Prześlij komentarz