niedziela, 19 maja 2013

World Dog Show 2013 Budapest Results Australian Cattle Dog - Swiatowa Wystawa w Budapeszcie

Australian Cattle Dog 
Judge Robert S. Bell from Australia

(Excuse me the poor quality of pictures...)
Males Junior class - Psy klasa mlodziezy

15705 Faleser Hoagland Ezhi Grand Crosko - Junior World Winner, I excellent 
Kinn Dinastii Mich - Banana Bender Amor Di Patria 
B: Fabrichnaya O: Polina Ovodneva




15707 Jacaru - excellent II
Heelersridge Firetrail Baron- Va Bene Nota Bene
B: K.Frassen-Claessen O: Zuzana Behne


15708 Sawdust Lets Burn Rubber - very good III
Multi Ch Fireflys Mystic Blue Acd - Sawdust Evoke for Elysian
B: Heike Polleichtner O Maria Bonetti



Males Open class - Psy klasa otwarta


15718 Banana Bender the Governor CAC, I, excellent
MultiCh Banana Bender Doctor Who - Multi Ch. Landmaster Devil in Disguise
B: Banana Bender Kennel O: Coletta Paolo









1516 Izumrud Dinastii Mish Res CAC, II, excellent
Diamant Elbrus Blue Heeler - Lukasha
B: Dmitriy O Dmitriy 




15713 Heelersridge Firetrail Baron III, excellent
Coomablue Red Teddy - Heelersridge Riverina H.I.T.
B: Gayle Jarvis O: Zuzana Behne



15717 Sawdust In All Its Glory IV, excellent
Ch. Heelersridge Emublu King - Kalgoorie Blue Cidabro
B: Heike Polleichtner O: Heike Polleichtner




15709 Persian Pearl Dingo - excellent
Dinkydidakeedoo - Waimeafalls
B: Gemma Zuccato O Gemma Zuccato



15710 In the Mood Red Tattoo Outback Maverick - excellent
Tom of the Seven Hills Country - Turella Rose Tattoo
B Jutta Weckmuller O Sabina Rauch


15711 Inglisilm Goofy Kuldrebane - excellent
Diesel Diamantina - Worrial Twist'n Shout 
B: Katrin Auser O: Wojciech Maczugowski


Good Dog :) The judged pulled his tail and he seemed not to notice it and  did not bother at all :)


15712 Enjoy Yourself My Boy Des Coteaux De Soubirdous - excellent
Virtuoso Des Coeaux De Soubirous - Daughter Des Coteaux De Soubirous
B: Fonvielle Violette O: Fonvielle Violette 

15715 LittleWaco You Hush Mr Frog - excellent
Pavesi High Rolla - Aus Ch Yaringah Live To Love U
B: Ian Storm O: Elita Molloy







Males Champion class - Psy klasa championow


15722 Queble Aussie Icon - BOB, World Winner, CACIB, CAC, I excellent
Queblue Blu Min Aussie - Queblue Starr
B: Mrs F Mc Keown  O: Francesco Bianchi

BOB selection

Winning BOB


Winning CAC



15726 Heelersridge Emublu King - res CACIB, Res CAC, II, excellent
Aust Grand Ch Bangeeri Aussiealchemist - Heelersridge Riverina
B: Gayle Jarvis O: Zuzana Behne






15720 Alligator Between the Rivers - IIIexcellent
Aboriginal Cinderella's Ranch - Abigail Moravia Valley
B: Katerina Bajcikova O: Katerina Bajcikova





15719 Baverian Heartbreakers Anican - IVexcellent
Reddenblu's the Xceptionist - Jumpin Jokers Flame
B: Monika Waas O: Stampflmeier Silja




15721 Landmaster Only Believe - excellent
AmCh Duwest's Say No More - Tirtla Wise Counsel
B: Mrs Connie Redhead O: Coletta Paolo





15723 Erkkertin Red Ranger - excellent
Willacarras Blue Aramut - Windwarriors Flaming Redrose
B: Kerttu Rantamaki O: Kerttu Rantamaki

15724 Banana Bender Doctor Who - excellent
Drywood's I'm a Chippewa - Catlclan Barely Blue
B: Allevamento Banana Bender O: Allevamento Banana Bender / c/o Massimo Cusan

15727 Makapuupoint - excellent
 Drywood's I'm a Chippewa - Daintykylie
B: Gemma Zuccato O: Giuseppe Di Maio


15725 Heelersridge Working Class Man - very good
Heelersridge Hobart - Heelersridge Wild Wattle Jam
B: Ms. Gaile E. Jarvis O: Milan Svarkovsky


Males Veteran class - Psy klasa weteranow

15728 Tallawong Snow Drift of Kamdebodream - CAC, Veteran World Winner, I, Excellent
Aust Grand Ch Strathblue Aussie Lord - Aust Ch Australblue Snow Storm
B: Helen Dickson O: Helen Lachenicht 
Copyrights by Va Bene kennel



15729 Aboriginal Cinderellas Ranch - resCAC, II, excellent
Blucalypt Murphey - Beauty Jackie Bullit Star
B: Milan Svarkovsky O: Milan Svarkovsky



Bitches Puppy class - Suki klasa szczeniat


15732 Banana Bender Fabulous Fable - Very promissing I, Best puppy, World Winner Puppy
Ch Landmaster Only Believe - Banana Bender From Greembow Alabama
B Banana Bender Kennel O: Coletta Paolo





15731 Vanilegio Blue Moon - Very promissing II
Dinkydidakeedoo - Dana
B: Stefano Bizzotto - O: Stefano Bizzotto




15730 Foco D'Amore In Gentil Didgeridingo  - Very promissing III
Banana Bender The Governor - Waimeafalls
B: Gemma Zuccato O: Gemma Zuccato 




Bitches Junior class - Suki klasa juniorow

15735 Erkkertin Blue Foxy Lady - excellent I, Junior World Winner, Best Junior
Kurpas Promised Land - Erkkertin Blue Nifty Maid
B: Kerttu Rantamaki O: Kerttu Rantamaki 


15738 Highland Mills Bones of Blue Knight  - excellent II
Silver Hills blue Knight - McCoys Dunja of Blue Spirit
B: Schellhorn Manuela O: Schellhorn Manuela





15741 Queblue Boomerang - excellent III
Queblue Byron Diesel - Queblue Roma Mitchell
B: Mrs F Mc Keown O: Francesco Bianchi







15733 Hired Lips Du Mont De La Nonnenhardt - excellent IV
Wollie's Freedy - Gracy vom Eisplatz
B: Weiss Nicolas O: Weiss Nicolas



15734 Annandale Danggali - excellent
King of The Dawn Blue Bruise - Quoin Princess Cidabro
B: Alexandra Gorosova O: Michal Bilek


15737 Banana Bender Lady Bird  - excellent
Dinky Di Dakeedoo - Banana Bender Vissi D'arte
B: Allevamento Banana Bender O: Allevamento Banana Bender c/o Massimo Cusan



15739 Otaybe Cindirellas Ranch  - excellent
Reddenblu's The Xceptionist - Cheetah Cinderella Ranch
B: Milan Svarkovsky O: Roman Pislcejk

15740 Roadhouse Blue Munbilla - excellent
Tallawong Take Me Home - CH Roadhouse Sugar Magnolia
B: Mrs Michele Soet O: Jutta Schmidt

















Bitches Intermediate class - Suki klasa posrednia


15744 Windwarrior's Run Down n Roll Back  - excellent I, World Winner, CAC, CACIB
Jayblue Aussie Salute - Pavesi Wind Spirit
B:Tuulia Heikken O: Heike Polleichtner
Copyrights by Va Bene kennel








15745 Vlada  - excellent II ResCAC
Kangaroo Z Lodice - Adria Moravia Valley
B: O. Polyakova O: Doross Andrey




15746 Ungarie Blue Cidabro  - excellent III

Heelersridge Emublu King - Miss Aussie Cidabro
B: Andrea Dankova O: Fenclova Radka







15742 Highland Mills Bethany of Blue Knight  - excellent IV
Silver Hills Blue Knight - McCoy's Dunja of Blue Spirit
B: Schellhorn Manuela O: Schellhorn Manuela

15743 Urandangi Blue Cidabro  - excellent
Heelersridge Emublu King - Miss Aussie Cidabro
B: Andrea Dankova O: Stefano Bizzotto



Bitches Open class - Suki klasa otwarta

15749 Banana Bender Sventola Il Tricolore   - excellent I CAC
Kurpas' Bodacious - Catlclan Barely Blue

B: Allevamento Banana Bender O: Allevamento Banana Bender c/o Massimo Cusan















15748 Gena Minaussie   - excellent II ResCAC
Queblue Aussie Icon - Kings of The Dawn Fci Bloom
B: Annovazzi Martina O: Francesco Bianchi



15747 Uaroo Blue Cidabro - very good III
Heelersridge Emublu King - Miss Aussie Cidabro
B: Andrea Dankova O: Andrea Dankova



Bitches Champion class - Suki klasa championow

15752 Karkoolka Cinderellas Ranch   - excellent I CAC, ResCACIB
Aboriginal Cinderellas RAnch - Daisy Blue Sky Cinderellas Ranch
B: Millan Svarkovsky O Roman Pislcejk





15754 McCoys Dunja of Blue Spirit   - excellent II ResCAC
Bluespirit Ai Des Poenjaap - Eye of Blue Spirit von Der Siegquelle
B: Brigitte Doet D - Nienborstel O: Schellhorn Manuela




15751 Va Bene Kazaro Toyo-Ken   - excellent III
Heelersridge Emublu King - Cara Mia Kazaro Toyo-Ken
B: Eva Dedicova O: Maria Bonetti



15750 Banana Bender Senorita Rosarita   - excellent IV
Multi Ch Banana Bender Doctor Who - Multi Ch Landmaster Devil in Disquise
B: Banana Bender kennel O: Coletta Paolo




15753 A Ballad of Lucy Jordan Von Der Sturmhohe -  excellent
Aus Ch Tallawong Swno Drift - Va Bene Jambalaya
B: Gabi Klaus Meier O: Zuzana Behne



Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza